Celé prázdniny probíhaly opravy školních areálů, odborných učeben, malovalo se, obnovoval se nábytek, rekonstruovala se hřiště a nakupovaly se moderní interaktivní pomůcky.

Dětem ostravských základních škol zaplatí město z rozpočtu například plavecké  kurzy v rámci povinného školního plavání, umožní zapojit žáky do bilingvní výuky, podpoří rozvoj popularizace vědy a techniky prostřednictvím interaktivních výukových programů, stejně jako ozdravné pobyty dětí v období jarních a podzimních prázdnin.

„Důraz město klade také na zdravý životní styl a stravování dětí. Díky kampani Školní jídelny zdravě a chutně se Ostrava stala republikovou jedničkou v péči o školní stravování. Akce bude pokračovat i v tomto školním roce,” informovala Andrea Vojkovská, tisková mluvčí ostravského magistrátu.

Novinkou je projekt společného vzdělávání, do kterého se přihlásilo 29 ostravských škol. Zaměřen je na pomoc žákům ohrožených školním neúspěchem.

Nezapomíná se také na děti nadané. V rámci programu Talentmanagement podpoří projekty škol, které se věnují péči o schopné žáky, a to zejména v přírodovědných a technických oblastech.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.