Ačkoliv prostory Galerie současného malby Divadla Antonína Dvořáka (DAD) umožňují prezentovat jen omezený výběr z děl, návštěvník má přesto možnost poznat z malířské dílny Martina Froulíka to podstatné a navíc aktuální. Mladý umělec vystavuje sedm obrazů z posledních dvou až tří let.

„Froulíkova díla jsou prostorem, kde se odehrává  celý jeho vesmír. Příběhy, postavy, představy, předměty, rostliny se vyjevují, vznáší, rotují, jsou v neustálém pohybu a nerespektují žádnou hierarchii významovou ani prostorovou,” řekl v úvodu vernisáže kurátor výstavy Ivo Klimeš.

„Froulík už řadu let pracuje s papírovými šablonami, přes které sprejuje syntetické barvy. Interakce barev, plátna a šablonových ploch představuje přirozený proces zdůrazňující nezáměrnost a využití náhody. Samotné sprejování přes šablony je proces objektivizující a jednoznačně určující. Tvarosloví Froulíkových obrazů plyne ze zvolené pracovní techniky, která umělci umožňuje hledat nové cesty a možnosti," dodal Ivo Klimeš.

Martin Froulík (1986), žák Aleše Hudečka na střední škole a absolvent z roku 2012 Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě ateliéru nových médii Jiřího Surůvky patří mezi výrazné všestranné autory nastupující generace. Froulík se profiluje jako malíř, ale má blízko k prostorové tvorbě. Žije a tvoří v Ostravě. Nyní je zaměstnán v Divadle loutek v Ostravě, kde pracuje jako vedoucí ateliéru,” představila autora Marcela Bednaříková, tisková mluvčí a PR Národního divadla moravskoslezského.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.