Galerie G patří charitativnímu středisku Gabriel - komunitního centra pro seniory, které působí na Čujkovově ulici 40a v Ostravě-Zábřehu. Galeristka Hana Papežová uvedla ve svém cyklu Neobyčejné ženy jako první v pořadí vítkovickou rodačku Lenku Kocierzovou.

"Lenka Kocierzová je ostravská grafička, výtvarnice, ilustrátorka, kronikářka a průvodkyně Vítkovicemi. Má za sebou neuvěřitelných čtyřicet výstav v České republice a Polsku. Její grafiky zdobí soukromé sbírky v Kanadě, Anglii, Rakousku, Polsku i na Ukrajině. Ilustrovala učebnice, dětské knížky, vytvořila kalendář Ostravské Evy 2002 a další pro Vítkovice. Od roku 2006 spolupracuje se sklárnou Moser a. s. v Karlových Varech," uvedla autorku Hana Papežová.

Klobouky a modely předváděly spolupracovnice Domu U Šraněk ve Vítkovicích, které za hudebního doprovodu kapely NOJO bandu si nic nezadaly s profesionálními modelkami.

Výstava obrazů Lenky Kocierzové v Charitativním středisku Gabriel - komunitního centra pro seniory potrvá do 8. listopadu.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.