Petr Lysáček patří mezi významné české umělce, kteří nastupovali na výtvarnou scénu v 90. letech 20. století. Ve své práci využívá širokou škálu médií, z nichž některé mísí dohromady. Například instalace, objekt, fotografie, malbu, video, performance.

"Lysáček používá ready - made. Cíleně recykluje materiály - můžeme nazvat i odpady. Propůjčuje jim tak novou funkci, vrací jim život. Vyzdvihuje pomíjivost materiálu, které třeba i přehlížíme v každodenním životě," uvedla umělce na vernisáži Mgr.Art. Hana Mikulenková, manažerka Industrial Gallery. "Cíleně experimentuje a nachází inovativní prvky malířské stopy. Maluje silikonem, třpytkami, jako podkladový materiál používá textil, latex, sklo a jiné atypické prvky," dodala.

Petr Lysáček představuje nejnovější díla, která vznikla v roce 2012, některé dokončil i v letošním roce. Cyklus abstraktních portrétů známých osobností jako například Toyen, Hynais, Švabinský a dalších vytvořil v roce 2011. Zajímá ho spíše mentální psychický portrét. Skládá umělcům hold. Zobrazuje je ikonicky. Téma ikon prostupuje celou jeho tvorbou. Hraje si se symboly.

"JISTOTA. Něco ve smyslu, čím si může být umělec jistý ve spojení s vlastním osobním prožitkem během procesu vzniku uměleckého díla, kdy je naprosto sám, zároveň je sám sobě zodpovědný, dává dílu ideu i hmotu," konstatoval mimo jiné při vernisáži Petr Lysáček.

Výstava Petra Lysáčka v Industrial Gallery v Ostravě v Zahradní ulici 10 je k vidění do 1. února.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.