Obě tělesa se posluchačům představí ve dnech 16. - 29. prosince, a to na šesti společných koncertech. První z nich se uskuteční v pátek 16. prosince v Kulturním domě v Mošnově. Poté budou následovat koncerty v Kulturním domě v Kopřivnici, v Beskydském divadle v Novém Jičíně, v Kulturním domě v Hodslavicích a ve farním chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně. Posledním společným vystoupením Ondráše a Pramínků bude koncert 29. prosince v kostele sv. Michaela v Lešné.

Komponované pásmo Nad horama vyšla hvězda, složené převážně z lašských a valašských lidových koled, provede posluchače vánočním příběhem až k betlémským jesličkám, zavede je mezi pastýře i prosté koledníky. Ondráš a Pramínky se v něm představí samostatně i společně nastudovanými vánočními písněmi a koledami.

Pěvecký sbor Ondráš je známým hudebním tělesem a mezi smíšenými sbory se pohybuje již šedesát let. Začátky jeho činnosti se datují od roku 1951. Do dnešních dnů ušel obdivuhodný kus cesty, vyspěl a stal se neodmyslitelnou součástí kulturního života regionu Novojičínska. Ondráš je členem Unie českých pěveckých sborů a se svým pestrým repertoárem patří k vyhledávaným tělesům v České republice.

Cimbálová muzika Pramínky ze ZUŠ Z. Buriana v Kopřivnici sice nemá za sebou tak dlouhou cestu jako Pěvecký sbor Ondráš, přesto i ona letos oslavila již první "desítku" svého působení na hudební scéně. Založena byla v roce 2001 a od té doby spolupracuje jak s médii, tak s dalšími sólisty a hudebními tělesy, a to i zahraničními. Přes svůj mladý věk stabilně dosahuje výrazných úspěchů na pódiích i v prestižních soutěžích.

Podrobnější informace jsou na stránkách www.lolec.cz/ondras a www.cimbalistka.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.