„Naše gymnázium reprezentovalo dvanáct žáků, pět z nich se umístilo na medailových pozicích. V kategorii C, v níž soutěží nejmladší žáci, zvítězila Marta Čermáková a třetí byl Michal Bravanský, v kategorii B pro první a druhé ročníky gymnázia obsadil druhé místo Jakub Michna a v kategorii A, kde soutěží třetí a čtvrté ročníky, byli nejúspěšnější Bára Tížková na druhém místě a Jiří Nábělek na třetím. V soutěži týmů obsadili naši studenti druhé místo v kategorii C a třetí místa v kategoriích A a B,“ informoval o vynikajícím úspěchu svých studentů Vít Schindler, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci.

Bílovecké gymnázium stálo společně s lyceem v Chorzówě u zrodu této soutěže, v níž ve třech kategoriích soutěží jak jednotlivci, tak týmy.

O náročnosti jednotlivých matematických úloh, které jsou na úrovni mezinárodních matematických olympiád, svědčí také fakt, že se na jejich přípravě podílejí pedagogové z Univerzity Palackého v Olomouci i z univerzit v Grazu a Chorzówě, které jsou partnery projektu. Navíc se studenti musejí vzhledem k mezinárodnímu rozměru soutěže vypořádat se zadáním v angličtině. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.