Spolu s vánoční jedlí vysokou 27 metrů se rozzáří také další stromy v parku i celé náměstí, letos bude poprvé osvětlen rovněž smrk u kaple sv. Barbory v dolní části města.

„Máme ve městě nové vánoční osvětlení v hodnotě zhruba 220 tisíc korun, to staré už po 15 letech dosloužilo,” uvedl starosta Pavel Mrva a dodal, že advent v Bílovci odstartuje v sobotu 2. prosince v 9 hodin tradiční Mikulášský jarmark. Jeho návštěvníci si mohou jako každý rok užít předvánoční náladu za doprovodu čertů a Mikulášů, nakoupit vánoční dárky, dát si dobrý vánoční punč a pořídit si jmelí a vánoční dekorace.

A kdo by chtěl zažít zámeckou vánoční atmosféru, může v sobotu 16. prosince od 14 hodin a v neděli 17. prosince od 10 hodin navštívit zámek v Bílovci. „V tomto magickém adventním čase mohou návštěvníci potkat v zámeckých komnatách hraběte Sedlnitzkého, zámeckého správce a možná také další dávné obyvatele našeho zámku,” zve na prohlídku vánočně vyzdobených interiérů kastelán Eduard Valeš.

V zámecké divadelní kavárně pak bude k ochutnání vánoční medovina, svařené víno a vánoční perníky podle receptů našich prababiček.

K adventu patří také kultura, té budou věnovány adventní neděle v Domě kultury v Bílovci. První adventní neděli 3. prosince v 15 hodin odehraje ochotnický soubor Odřivous pohádku O šípkové Madlence.

O týden později, v neděli 10. prosince v 17 hodin, pak soubor Divadlo Devítka z Ostravy představí komedii Ray Cooneyho Mayday a v neděli 17. prosince se od 17 hodin uskuteční v domě kultury vánoční koncert bíloveckého dechového orchestru Rozmarýnka, který bude moderovat redaktor rádia Čas Roman Pastorek.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.