Investice do nových přístrojů přišly na téměř 23 milionů korun a jejich provozovatelem je onkogynekologické centrum Komplexního onkologického centra Nový Jičín. Sloužit budou v Nemocnici Nový Jičín jak hospitalizovaným, tak i ambulantním pacientkám.

„Tři nové ultrazvuky jsou umístěné na gynekologicko-porodnických ambulancích, po jednom pak na gynekologickém operačním sále a na porodním sále,“ informoval předseda představenstva Nemocnice Nový Jičín a primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Pavel Bartoš, Ph.D., MMED.

„Ultrazvuky disponují vynikajícím softwarovým vybavením a nabízí výbornou kvalitu obrazu,“ uvedl MUDr. Pavel Bartoš s tím, že oddělení má v současnosti sedm ultrazvuků, na kterých zdravotníci ročně provedou okolo 5 tisíc vyšetření. Nové přístroje, zakoupené z fondů Evropské unie, by přitom měly sloužit především k posílení kapacit onkogynekologického centra Komplexního onkologického centra Nový Jičín, především pak ke zpřesňování diagnóz zhoubných nádorů.

„Díky ultrazvukům a jejich dopplerovu měření dokáží lékaři přesněji rozlišit různé typy zhoubných nádorů i jejich parametry na vaječnících, děložním čípku, děloze nebo zevním genitálu. Díky tomu pak mohou daleko přesněji a efektivněji cílit léčbu, což je pro každou onkologickou pacientku to nejdůležitější,“ dodal MUDr. Bartoš.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.