Letošní Dny techniky přece jen byly trochu jiné než předešlé ročníky. Vždyť Tatra letos slaví 120 let od výroby prvního automobilu, což řadí výrobce těžkých vozidel mezi nejstarší automobilky světa a po oba dva dny konání to bylo znát.

Největším lákadlem byl den otevřených dveří montážní linky Tatra, kde si mohli návštěvníci prohlédnout výrobu nákladních vozidel, a to od kompletace podvozků až po finální montáž.

Velký zájem tradičně bylo o předváděcí jízdy v tatrovkách po legendárním polygonu. Zkušení řidiči návštěvníky povozily po různých površích vozovek, a tak se nejen přihlížejícím naskytl pohled na to, co vše zvládne unikátní tatrovácká koncepce podvozku složeného z centrální nosné roury a náprav s nezávisle zavěšenými výkyvnými polonápravami sešroubovanými v jeden celek. Aby toho nebylo málo, každý si mohl vybrat, jestli se chce povozit ve vojenské, hasičské či civilní verzi tatrovky. 

Výstavní plocha u polygonu posloužila k prezentaci nejrůznějších firem, kterých rok od roku narůstá, co se do počtu týče. Návštěvník tak mohl obdivovat i zemědělskou, hasičskou nebo historickou techniku.

K příležitosti oslav 120 let byla vystavena i historická vozidla Tatra a rovněž jeden luxusní model nákladního automobilu z limitované edice Tatra Präsident. Pro rodiny s dětmi přišel vhod program pro děti. Děti a nejen ony, si mohly vyzkoušet jezdit na motokárách, čtyřkolkách, koloběžkách. Dospělí mohli využít příležitosti se proletět vrtulníkem, projet se obrněným transportérem nebo supersporty Ferrari a Lamborghini. 

O hudební doprovod se postaralo šest kapel. Pokud toto někomu bylo málo nebo se o techniku zajímal ještě více, mohl využít sníženého vstupného do Technického muzea Tatra a muzea Oldtimer nacházejících se přímo v Kopřivnici. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.