Všichni dárci, kteří se objednali ještě v testovacím režimu, mají termíny platné. „Dárci krve a plazmy si mohou vybrat určitý den a hodinu, a tím se vyhnout třeba půlhodinovému čekání,“ uvedla vrchní sestra transfúzního oddělení Nemocnice Nový Jičín Mgr. Miroslava Vaňková s tím, že cílem elektronického objednávání bylo vyjít vstříc dárcům krve, kteří ušetří svůj čas, a také usnadnění práce zdravotnického personálu.

Možnost online objednávky platí jak pro stávající, tak i pro nové dárce krve. Pro úspěšné online objednání stačí zadat jméno, příjmení, datum narození, telefon a e-mailovou adresu a vybrat termín či termíny, o které má zájem, a to na webové adrese http://odbery.nnj.agel.cz/.

„Dárci krve se mohou objednávat v jakoukoliv denní dobu a v objednávkovém systému zjistí všechny potřebné informace, od termínů až po počet volných míst v určitý den a hodinu,“ dodala Mgr. Miroslava Vaňková.

Zájemci o darování krve z řad prvodárců mohou k odběrům na Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přicházet vždy v pondělí a úterý mezi 6:00 a 9:30. Pokud navíc přijdou prvodárci v doprovodu stálého dárce, čeká na pravidelného dárce malý dárek. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů.

Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, proplacení stravného, parkovného a cestovného. Lze uplatnit i nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to od září až ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.