Nový přístroj ve sportovní ambulanci začnou využívat jak amatérští či profesionální sportovci, tak i pacienti kardiologické a obezitologické ambulance, u kterých toto vyšetření doplňuje analýzu složení těla pomocí bioimpendance. Funkce přístroje je založena na analýze takzvané variability srdeční činnosti a analýze pletysmografické křivky. Primárně je přístroj určen pro sportovní ambulanci, ale najde podstatně širší možnosti využití. 

„Přístroj je určen jak pro dospělé, tak i pro děti všech věkových kategorií. Monitorovat lze dokonce i novorozence, například v případech, kdy máme podezření na možný rozvoj patologie. Nejběžněji se však přístroj využívá u dětí s kolapsovými obtížemi, u podezření na přetrénování u sportovců, u zajištění aktivace autonomního nervového systému obézních pacientů nebo u diagnostiky chronického únavového syndromu,“ jmenuje MUDr. Miroslav Kobsa, MBA ze sportovní ambulance Nemocnice Nový Jičín. 

Samotné vyšetření je jednoduché, neinvazivní, časově nenáročné a navíc také bezplatné. Z vyšetření přitom mohou zdravotníci zjistit například míru únavy, hladinu stresu či upozornit na vznik kardiovaskulárních chorob. 

„Během vyšetření je pouze na prst jedné z rukou přiložen senzor, který po dobu tří nebo pěti minut monitoruje nervový a cévní systém. Pacient během té doby leží nebo sedí, je v klidu a nemluví,“ popisuje Petra Bartošíková, sestra sportovní ambulance, s tím, že orientační zhodnocení dokonce provede program přístroje sám automaticky. Vždy je ale nutné, aby tento závěr potvrdil lékař, který také v případě zjištěných obtíží odesílá pacienta k dalším vyšetřením u specialistů.

Zájemci o vyšetření přístrojem Max Pulse Medicore mohou do Lékařské poradny pro sportovce Nemocnice Nový Jičín přicházet i bez žádanky, pouze na základě objednávky na čísle 601 342 495.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.