Začne na náměstí ve Štramberku ve 14 hodin a povede zájemce jeden a půl kilometru dlouhou trasou s 12 zastaveními u roubenek a zajímavých zákoutí podhorského městečka s bohatou historií a atraktivní věží Trúbou.

„Společně s průvodci si projdete centrem historického městečka, nakouknete do výrobny pravých Štramberských uší a vystoupáte na věž Trúba,“ slibuje ředitelka Destinačního managementu Beskydy-Valašsko Monika Konvičná. Program, který společně se štramberskými nadšenci dali dohromady, slibuje všechny „Štramberské pikanterie“. Tedy i místní pivovárek a ochutnávku známého medového ucha.

Městečko Štramberk je proslulé nejen produkcí perníkových uší. Pro úzké uličky a kouzlo kopcovitého náměstí je často nazýváno Moravským Betlémem. Pyšnit se může i pravěkou jeskyní Šipka a muzeem malíře Zdeňka Buriana, který proslul zejména zobrazeními prehistorických zvířat a krajiny.

Štramberk bezesporu patří k nejkrásnějším turistickým cílům v podhůří Beskyd. Podle Moniky Konvičné jsou proto jeho prohlídky také součástí nabídky tzv. Beskydy Card, která návštěvníkům turistických atraktivit v Beskydech a na Valašsku nabízí řadu programů a výhod, včetně zajímavých slev.

Kromě zmíněného velikonočního putování, které návštěvníkům zabere zhruba 1,5 hodiny, mají ve Štramberku přichystány i dvojnásobně dlouhé toulky městem se 24 zastaveními. Kdo by tedy nestihl velikonoční trasu, může zkusit tu aprílovou 8. dubna nebo pouťovou o měsíc později. Nezávisle na připravovaných termínech mají zájemci možnost domluvit si komentované prohlídky individuálně tak, aby jim vyhovovaly právě pro jejich termín pobytu v Beskydech.

Další informace najdou lidé na novém webu: www.stramberskepikanterie.cz

Vstupné na komentované prohlídky pohádkového Štramberku je 140 Kč, za děti do 12 let se platí 85 Kč. V ceně je zahrnuta návštěva pekárny Štramberských uší i vstup na věž Trúba. S Beskydy Card lze uplatnit 20procentní slevu. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.