A začíná se již tuto sobotu, 1. prosince. Od rána bude Slezské náměstí v Bílovci oděno do vánoční nálady – budou zde stánky s nejrůznějšími pochutinami, drobnými dárky, ručně vyráběným zbožím, ale i voňavým svařákem.

Děti pak mohou před zimou utéct do knihovny, kde na ně čeká Mikulášská zábava v podobě malování na obličej s čerticí Mišpulínkou, kouzlení s čertem Lamželezem, kreativní dílničky s Martinožkou nebo pekelné hry s kolem štěstí. Chybět zde nebude ani nebeská pošta, prostřednictvím níž mohou děti poslat svůj dopis, který si zde namalují nebo napíší, Ježíškovi.

Čas adventu v tomto městě pomyslně odstartují také andělé, jejichž přítomnost na bíloveckém náměstí umocní nádhernou předvánoční atmosféru. V 17 hodin pak vedení města slavnostně rozsvítí živý vánoční strom, který již léta stojí před kostelem.

„Rádi bychom osobně občanům popřáli pohodový advent v kruhu přátel a rodiny a samozřejmě i spokojené svátky vánoční. A věřím, že k zítřejší dobré náladě přispějí i voňavé koláčky a teplý čaj pro všechny přítomné,“ hlásí starostka Mgr. Renata Mikolašová. Celý prosinec bude navíc v městském muzeu k zhlédnutí výstava betlémů.

O týden později, v neděli 9. prosince, se kostel sv. Mikuláše v Bílovci rozezní nádherným operním hlasem Evy Dřízgové, která zde od 15 hodin zazpívá v rámci Svatováclavského hudebního festivalu díla Johanna Sebastiana Bacha, George Friedricha Händela a dalších.

A ve středu 12. prosince se od 18 hodin připojí bílovečtí i k akci Česko zpívá koledy. Na nádvoří místního zámku se rozezní hlasy zpěváků Pěveckého sboru Bílovec, dechového souboru Rozmarýnka a dětských sborů na nádvoří zámku a samozřejmě i ostatních občanů, kteří sem zavítají.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.