Oslavy zahájil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Martin Gebauer, místostarostka města Bílovce Sylva Kováčiková a ředitel nemocnice Zdeněk Horák.

"Oslava 120. výročí naší nemocnice se podařila. Je krásné počasí, přišlo mnoho lidí a líbí se program dnešního odpoledne. Nemocnice si prošla velice složitým vývojem od svého založení, kdy se jmenovala Jubilejní  nemocnice císaře Františka Josefa II., přes po vývoj poválečný, kdy to byla nemocnice takového klasického okresního čtyř oborového typu až po dnešní stav. Je to malá nemocnice, ale určitě velmi významná pro Bílovec a okolí," řekl Horák.

Pro návštěvníky byl od zahájení oslav připraven skvělý a pestrý kulturní, sportovní a poučný program. Po slavnostním zahájení vystoupil kejklíř - Křup - ala - hop. Ten předvedl neuvěřitelné i uvěřitelné věci, svoji činnost komentoval a do představení zapojil nejen děti, ale také dospělé. 

Dětským hodinovým programem se prezentovala Míša Růžičková, která zazpívala známe písničky. Na podium vždy pozvala malou skupinku, se kterou cvičila, zpívala a tancovala. 

"Vystupovalo se mi krásně, protože tady to bylo vše vzorně připraveno. Dětem se vystoupení líbilo. Ty děti, které byly na podiu, byly na sebe pyšné," řekla po představení Míša Růžičková. 

Výrazně se prezentoval Taneční klub Bílovecké mažoretky. Svůj program předvedly nejprve ty starší pod vedením trenérky Veroniky Gilgové a po nich před diváky pochodovaly i mladší mažoretky, které trénuje Drahomíra Gilgová.

Na závěr odpoledne vystoupila skupina Legendy se vracejí složená z moderátora a textaře Petra Šišky, kytarového mága Andonise Civapoluse, Romana " Izzi" Iziaše a Libora Pyška.

Návštěvníci si mohli vyslechnou informace od Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky. Změřili si svůj krevní tlak, zjistili míry a váhy, procento tuku. Na zvláštním přístroji jim odborníci změřili plosku nohy.

Hit Rádio Orion  připravilo zábavné hry. Děti si mohly užít sportování na skákacím hradě a také si vyzkoušet laserovou střelnici. Zdravotní záchranná služba představila vybavení sanitky a hasiči vybavení hasičského záchranného zásahového vozidla.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.