Rada města již před čtrnácti dny rozdělila dotace ve výši 664 tisíc korun žádostem do 50 tisíc. V pondělí zastupitelstvo schválilo dotace nad 50 tisíc v objemu 3 062 300 korun. 

O dotace na projekty do 50 tisíc korun si zažádalo celkem 29 organizací a spolků. Například místní skupina Českého rybářského svazu mohla díky dotaci uspořádat rybářské závody pro mladé v parku Boženy Němcové, spolek Sebeobrana czech z.s. si může dovybavit spolek kondičním tréninkovým nářadím nebo se z peněz financoval film O zaniklé Karviné, činnost krojovaných horníků, ZUŠ Bedřicha Smetany, sportovní turnaje a podobně. 

Mezi organizace provozující aktivity a činnosti v oblasti kultury a sportu, které žádaly o dotace nad 50 tisíc, patří například Městský dům kultury Karviná, KSVČ Juventus, Iniciativa Dokořán, Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Hranic nebo Centrum pro rodinu Sluníčko. Dotací dostanou rovněž házenkáři HC Baník Karviná, kteří v minulé sezóně získali mistrovský titul, těšit se mohou na jeden milion korun. „Každoročně se snažíme podpořit činnosti, které lidé pozitivně vnímají a které aktivizují zejména děti a mladé lidi. Rádi jsme vyhověli i dalším jejich požadavkům, potřebovali peníze třeba na vylepšení svých zázemí, vybavení prostor, nakoupení nových kostýmů nebo náčiní. Bez toho by žádný spolek nemohl dobře fungovat,” vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). 

Zastupitelstvo rovněž rozhodlo o udělení dotaci v rámci dotačního programu Podpora výkonnostního sportu v Karviné. Mezi sportovní organizace a spolky se rozdělí dva milióny korun. Dotace získají například TJ Sokol, HbK Karviná, Beach Vollejball nebo Sportovní krasobruslařský klub.

Celkově bylo podpořeno 62 projektů a akcí v kultuře a sportu, víc jak polovina projektů souvisí se zajištěním činnosti organizací, nákupu sportovního vybavení, cestovným na závody, soustředění, opravu hřišť, startovné a podobně.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.