Nemocnice Český Těšín, která patří do skupiny Agel, se proto nyní ve spolupráci s organizací Adra rozhodla zahájit další nábor dobrovolníků, kteří by pacientům zpříjemnili vhodnými aktivitami nadcházející letní měsíce.

„Naše nemocnice disponuje nádherným parkem s množstvím zeleně a lavičkami, který je samozřejmě přístupný také našim pacientům, pro něž se areál snažíme průběžně zvelebovat. Bohužel jej ale na procházky či odpolední popovídání s rodinnými příslušníky využívají hlavně pacienti, u nichž zdravotní stav nijak neomezuje mobilitu,“ uvádí členka představenstva Nemocnice Český Těšín Mgr. Alice Ručková s tím, že zdravotníkům na podobné aktivity s pacienty, kteří jsou hůře mobilní a přemisťují se často jen za pomoci invalidních vozíčků, už v pracovní době nezbývá dostatek času.

„Pacienta může vzít na procházku samozřejmě i rodina. Ale v dnešní uspěchané době stále přibývá klientů, za kterými jejich blízcí nedocházejí vůbec nebo velmi zřídka. Takoví lidé, pokud se sami nepohybují, tráví veškerý čas během hospitalizace v nemocničním pokoji, a to bychom chtěli změnit,“ vysvětluje Alice Mgr. Ručková účel, proč se nemocnice rozhodla ve spolupráci s organizací Adra zahájit další nábor dobrovolníků do nemocnice.

„Dobrovolníci vnášejí do nemocnice další možnost lidského kontaktu. Snaží se vyplnit volný čas nemocného, mohou si s ním jen tak povídat, předčítat, hrát hry nebo pacienta doprovodit právě na té procházce. Modré nebe nad hlavou, vůně keřů, stromů a zelená tráva, to je to, co v nemocničním pokoji člověku nesmírně chybí. A k tomu - člověk, který přišel ve svém volném čase jenom pro to, aby pacientům přinesl trochu radosti. Dobrovolníci tak bezpochyby mohou přispět k lepšímu průběhu léčby,“ říká Mgr. Hana Čadová z organizace Adra.

Chtěli byste se také stát dobrovolníky? Podmínkou je plnoletost, tedy alespoň 18 let, a chuť pomáhat druhým. Nezáleží na znalostech nebo speciálních schopnostech. Jediné, co je potřeba, je čas, který může člověk nemocným věnovat, a to třeba jen jednu nebo dvě hodiny týdně. Organizace Adra nabízí dobrovolníkům proškolení, odbornou podporu, pojištění a proplacení cestovních nákladů.

V případě zájmu kontaktujte Dobrovolnické centrum Adra na tel. čísle 732 509 400, případně pište na emailovou adresu hana.cadova@adra.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.