„Rozšířením školy o detašované pracoviště v Českém Těšíně reagujeme na obrovskou poptávku o zdravotnické obory ze strany žáků z regionu. Zároveň zde skupina AGEL provozuje nemocnice, se kterými můžeme při výuce spolupracovat, proto jsme zvažovali tuto lokalitu,“ uvedl ředitel Agel Střední zdravotnické školy Ing. Vladimír Janus s tím, že zájemci se mohou přijít informovat na možnosti studia již tuto středu 10. ledna od 14.00 do 17.00 hodin. 

Podle zájmu ze strany žáků by zde škola mohla každý rok otevřít dvě třídy, neboť smluvené prostory v Základní škole Slovenská 1, kde bude českotěšínské pracoviště školy sídlit, nabízejí dostatečnou kapacitu.

„Našli jsme zde výborné zázemí v podobě základní školy, která měla volné dostatečně velké prostory. Máme teď do září dostatek času, abychom zde vytvořili alespoň tak příjemné zázemí, jaké mají naši studenti v Ostravě-Koblově,“ doplnil ředitel Janus.

Agel Střední zdravotnická škola byla otevřena v září 2017 v Ostravě a aktuálně vychovává 112 budoucích zdravotníků ve třech oborech – zdravotnický asistent (praktická sestra), laboratorní asistent a zdravotnické lyceum. Další informace naleznou zájemci na webových stránkách školy szs.agel.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.