„Před pár týdny zvedla voda z městské kanalizace vozovku a tekla přes silnici. Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK), které ji provozují, ji proto v inkriminovaném místě vyčistily a pak pomocí kamerových zkoušek pátraly po příčině. Zjistili, že kanalizace se na několika místech propadla a že ji bude nutné vyměnit,“ uvedla Marcela Hrabalová z majetkového odboru bohumínské radnice.

Opravu havárie proto převzalo do řešení město, které je vlastníkem kanalizace. „Jakmile nám SmVaK sdělil, nač přišly kamerové sondy, oslovili jsme čtyři stavební firmy a vybrali tu nejlevnější cenovou nabídku. Dnes jsme předali staveniště, na místě se dohodli i na nutné dopravní uzávěře a jejím značení,“ doplnila Hrabalová.

Od čtvrtku 13. do pátku 14. června musejí řidiči počítat s tím, že nebude průjezdná křižovatka Bezručovy ulice u zdejší restaurace Partyzán s ulicemi Budovatelská a Na Úvoze. „Uzavírku plánují stavbaři na nezbytně dlouhou dobu. Komunikaci musejí celou překopat, aby mohli opravit poškozené díly kanalizace. Jakmile se jim to podaří, výkop provizorně zakryjí a ulice bude s omezením průjezdná,“ uvedl Petr Sobek z radničního odboru dopravy.

S výměnou kanalizace budou dělníci finišovat na konci příštího týdne. Vše zakončí silničáři, kteří pak v místech výkopu položí nový asfalt.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.