Atraktivní soutěže doplní na Den dětí vystoupení klauna Hopsalína či písničkáře Pavla Nováka. „Každý rok vymýšlíme nové originální téma, které by nejmenší obyvatele Bohumína potěšilo a zabavilo. Loni se Hobbypark proměnil v indiánskou vesničku, letos nás i vzhledem ke stále se rozrůstající zvířecí farmě v areálu napadlo dobrodružství v džungli,“ uvedl ředitel městské kulturní agentury K3 Karel Balcar.

Program startuje ve 14 hodin, kdy rozjede oblíbenou show klaun Hopsalín. O devadesát minut později, tedy v 15:30 hodin, se na pódium postaví Anna Giecková, bohumínská pěvecká STAR 2018. S úderem čtvrté odpolední ji vystřídá bavič a písničkář Pavel Novák a vrcholem programu bude dětská diskotéka. Ta začíná v 17:30 hodin.

„Po celé odpoledne se mohou děti účastnit různých workshopů a soutěží, budou poznávat zvířata, vyrábět si masku s motivem džungle, připraveny budou i tematické sportovní disciplíny,“ upřesnil Balcar. V parku se kromě malých dobrodruhů budou pohybovat i maskoti Mimoň s Olafem, kteří se sice zarostlému tropickému prostředí vymykají, ale děti je milují.

Vstupné je jako obvykle symbolických 30 korun. Každé dítě dostane ke vstupence zdarma pitíčko, lízátko, bonbony, malý popkorn a vstupenku do letního kina na pohádku. Kdo si bude chtít připlatit za více zábavy, může v areálu využít atrakce, na něž se vstupné nevztahuje, například řetízkový kolotoč, velký skákací hrad, elektrická autíčka, jízdu na poníkovi, malování na obličej, placky a magnetky. Chybět nebude ani spousta stánků s jídlem, pitím, hračkami a dalším sortimentem.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.