Podnapilý mladík (23) s 0,73 promile v dechu totiž v Rybničné ulici řídil o půl jedenácté večer neosvětlený peugeot. Tady už hlídce bylo jasné, že něco nehraje. Při kontrole navíc vyšlo kromě alkoholu najevo, že dotyčný navíc nikdy nevlastnil řidičák.

Dalšího ochmelku přistihla městská policie v Michálkovické ulici o hodinu a půl později. Chvíli před půlnocí se mladý řidič (22) opelu choval podezřele a snažil se hlídce vyhnout. Důvod byl zřejmý, nafoukal 0,65 promile.

O pár dní později opět řešili bohumínští muži zákona v Rychvaldu omamné látky za volantem. Tentokrát u 36letého řidiče citroenu. Ten ještě ke všemu neměl řidičák. Doma jej však nezapomněl. Řidičské oprávnění totiž nikdy ani nezískal.

„Na místě se nám přiznal, že pravidelně užívá marihuanu a ráno před jízdou si ji také dopřál. Lékařské vyšetření s odběrem krve pochopitelně odmítl. Na místo jsme proto museli povolat republikové kolegy, kterým jsme případ předali, a ti řidiči zabránili v další jízdě,“ uvedl za strážníky Pavel Kukula s tím, že provozovateli vozu, kterým je rychvaldská firma, hrozí sankce až 100 tisíc korun za to, že svěřila řízení vozu podnapilému.

Dalšího opilého za volantem zastavila hlídka v Rychvaldě na křižovatce Myslivecká a Mezi Lány. Třicetiletý řidič na sebe upozornil tím, že porušoval silniční předpisy. Když ho strážníci kontrolovali, měl v dechu 0,73 promile alkoholu. Strážníci na místo opět museli povolat své republikové kolegy. Případem se zabývá také právní oddělení bohumínské radnice.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.