Bohumínský kouč Martin Špička se snaží přehnané ambice spíše krotit. „Soutěž letos ukazuje, že to bude zase velmi vyrovnané. Trochu ztrácejí zatím jen Viktorie Přerov a loňská štika z Ústí, ovšem do konce je ještě hodně daleko. Zatím se jasně v čele usadil Nový Jičín, ale poslední zápas, kdy jsme týmovým a charakterově silným výkonem uspěli na jeho hřišti, ukázal, že každý může opět zdolat kohokoliv,“ poznamenal trenér bohumínských fotbalistů.

Bospor navíc momentálně trochu válčí s marodkou. Dlouhodobě schází Dominik Palej, ze sestavy vypadl Jakub Padých. Nemoc pak sužovala stopery Romana Košťála i Pavla Moskala, pro zranění ramene nedohrál v Novém Jičíně Jan Ferenc a bolavá záda vyřadila v průběhu utkání i Richarda Vaclíka. „Je toho dost, samozřejmě s takovými výpadky logicky klesá kvalita, ale snad někteří z nich budou fit,“ zadoufal Martin Špička.

Olomoucký HFK loni po pěti letech sestoupil z MSFL. Začátek sezóny týmu nevyšel, a tak sportovní ředitel a bývalý ligový kouč Vlastimil Palička sáhl k trenérské rošádě. Na lavičku si stoupnul Jaromír Lukášek a Hanáci se po zlepšení dostali s 12 body na 8. místo vyrovnané tabulky. „Cíl je jasný, doma se musí vyhrávat. Pokud bychom to nezvládli, devalvovalo by to náš úspěch z Nového Jičína,“ dodal bohumínský kouč.

Zápas Bosporu s olomouckým HFK odstartuje poslední zářijovou neděli v Bohumíně na hřišti Fotbalového areálu Pavla Srnička za parkem Petra Bezruče v 15:30 hodin. Řídit jej bude Tomáš Kostelník z Prakšic na Uherskohradišťsku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.