Návštěvníci se mohou těšit na řadu novinek a vylepšení. Den otevřených dveří proběhne už v pondělí 10. září od 9 do 18 hodin, odpoledne se veřejnost může těšit na sportovní ukázky.

Správcem objektu se nově stala městská společnost Bospor (zkratka Bohumínská sportoviště), která se stará o sportovně-rekreační areál v centru Bohumína za parkem Petra Bezruče s aquacentrem, sportovní halou, zimním stadionem, adventure golfem, fotbalovými hřišti a dětským Hobbyparkem se zvířecí farmou, lanovým centrem i dopravním hřištěm. Podle nového provozovatele proto dostal objekt i nové jméno – Bosporka.

„O prázdninách se rekonstruovaly šatny, toalety i sprchy. Opravit jsme museli i topení a osvětlení. Vstupní vestibul se dočkal nového uspořádání a má i novou dlažbu. Vizuálně jsme ho proměnili tak, aby ladil se vstupním halou aquacentra. Na návštěvníky čekají dvě badmintonová a jedno squashové hřiště. V patře bude fungovat cvičební sál, vedle kterého vyrostla nově dětská herna, která poskytne zázemí pro děti cvičících maminek,“ prozradil za nového provozovatele ředitel Bosporu Jan Rozsypal.

V příštích měsících vyroste v Bosporce ještě boulderingová lezecká stěna s různou obtížností, a to jak pro amatéry, tak i profesionály. Ta by měla vznikat za provozu, aniž by to zásadně omezilo provoz sportovního centra.

„Projektová dokumentace na stavbu stěny už je hotova. Teď připravujeme výběrové řízení na zhotovitele. Lezecká plocha bude mít dohromady 240 m² a  dopadiště 118 m². Počítá se i s výukou slaňování a nezapomněli jsme i na bezpečný prostor pro výuku lezení nejmenších dětí,“ uvedl místostarosta Lumír Macura s tím, že náklady na vybudování lezeckého centra budou asi 1,5 miliónu korun. V budoucnu dojde ještě k opravě střechy, zateplení objektu a jeho napojení na teplovod z dětmarovické elektrárny.

Bývalá sídlištní kotelna prošla proměnou ve Sportcentrum v roce 2003. Po čtrnácti letech provozu ho však soukromý majitel kvůli ztrátě uzavřel. Městští zastupitelé se rozhodli sportoviště zachovat a záměru vyjadřovali velkou podporu Bohumíňáci v anketě o velkých investicích i na sociálních sítích. Bohumín proto objekt koupil za 7,8 miliónu, které uhradí ve splátkách rozložených do čtyř let.

„Díky tomu, že zastupitelé dali koupi zelenou už v dubnu, byla šance, že stihneme do podzimu zrealizovat všechny potřebné stavební úpravy tak, aby byla Bosporka připravena na zimní sezónu, kdy je poptávka po indoorových sportech největší. Vzhledem k šibeničním termínům a nedostatkům řemeslníků o prázdninách, kdy všude probíhají opravy naplno, považuji za malý zázrak, že se to podařilo,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.