V druhém případě šlo o plynovou pistoli, kterou na radnici přinesli sami policisté. Mezi ztrátami a nálezy končí většinou běžné věci jako klíče, mobily, peněženky, svršky či různá zavazadla. Nejčastěji jde o věci zapomenuté ve vlacích, které mají ve městě konečnou stanici.

Pořádné překvapení však čekalo na úředníky ve zhruba metr a půl vysokém pouzdře, které v červnu objevili zaměstnanci Leo expressu v jednom ze svých spojů. V jeho útrobách se totiž skrývala dlouhá černá zbraň s optikou.

„Okamžitě jsme kontaktovali naše městské policisty. Ti nález prohlédli a uklidnili nás, že jde o airsoftovou zbraň, která se užívá ke sportovním účelům a nepodléhá tedy povolení. Laik však repliku nepozná, proto to byl pro nás v první chvíli šok,“ uvedla Markéta Kvíčalová z oddělení ztrát a nálezů bohumínské radnice. Jak dodala, v případě, že by šlo o ostrý typ zbraně, museli by ji úředníci předat Policii České republiky.

A byli to právě zástupci Policie ČR, kteří následně přinesli na radnici další zbraň. Tentokrát plynovou pistoli, kterou někdo našel v místní části Vrbice. A jelikož šlo opět o typ zbraně, který nepodléhá povolení, předali jej policisté do ztrát a nálezů bohumínského městského úřadu.

První případ, tedy nález „airsoftky“, bude mít pravděpodobně šťastný konec. Přihlásil se o ni její majitel, který je cizím státním příslušníkem.

„Muž ze sousedního státu kontaktoval náš úřad prostřednictvím facebookových stránek. Nejprve zřejmě pátral u dopravce, který jej odkázal na nás. Pokud se osobně dostaví na náš úřad, identifikuje se a splní všechny náležitosti včetně podrobného popisu ztracené věci, může si ji odvézt domů,“ doplnila Kvíčalová.

O plynovou pistoli se zatím nikdo nepřihlásil, a tak zůstává uzamčena mezi dalšími ztrátami a nálezy.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.