„Dny zdraví pořádáme každoročně na podzim, zájem o ně mají nejen starší lidé, ale čím dál více také střední a mladší generace. Nejvíce lidí chodí v dopoledních hodinách, letos se navíc snažíme vyjít vstříc i pracujícím lidem, proto jsme akci prodloužili až do odpoledních hodin,“ uvedl ředitel K3 Bohumín Karel Balcar.

Zdravotní péči podle něj obstarají odborníci z Bohumínské městské nemocnice. Kdo má zájem, může si nechat změřit krevní tlak, hodnoty cukru v krvi a připraven bude i dermatolog, s nímž lze konzultovat stav mateřských znamének či změny kůže. Nabídku doplní poradna v oblasti potíží s chodidly.

Podle zkušenosti bohumínských zdravotníků z minulých let je největší zájem veřejnosti o zjištění hodnot cholesterolu a cukru. Právě cholesterol je dnes často medializovaným strašákem, který bývá spojován se vznikem aterosklerózy, kardiovaskulárních poruch a dalších obtíží. Další v řadě je cukrovka, s níž se podle Diabetické asociace léčí v Česku přes 800 tisíc lidí.

„Dny zdraví mohou pomoci včas odhalit prvotní příznaky, o kterých sami lidé ani netuší. Zdravotníci je pak nasměrují a poradí jim, jak účinně změnit životní styl a jakého odborníka případně vyhledat,“ dodal Balcar.

Akce začíná v 9:00 a potrvá do 17. hodiny odpolední. Partnerem Dnů zdraví jsou Bohumínská městská nemocnice a město Bohumín.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.