„Na začátku listopadu jsme měli v plánu generální opravu převážně lanových dílů, které jsou po čtyřech letech nepřetržitého užívání značně opotřebené a servis už si zaslouží. Kvůli malým vandalům jsme však atrakci museli pro veřejnost uzavřít už o měsíc dříve. Rozřezali totiž na několika místech část boční ochranné sítě, a to ve spodním i v nejvyšším patře atrakce, a přibližně šest metrů čtverečních této sítě dokonce zmizelo úplně. Oprava poškozených částí je natolik komplikovaná, že se nedá udělat ze dne na den a na místě, a proto jsme se rozhodli kvůli bezpečnosti dětí atrakci uzavřít o měsíc dříve, než jsme původně plánovali. Všem návštěvníkům se proto za komplikace omlouváme,“ uvedl správce Hobbyparku Petr Lakomý z městské společnosti Bospor, která areál provozuje.

Mauglího stezka se proto pro veřejnost otevře až příští rok. Technici poškozené části demontují, v zimních měsících je v dílnách opraví a na jaře je pak nainstalují zpět do Hobbyparku.  

Mauglího stezka vyrostla v bohumínském Hobbyparku před čtyřmi lety a veřejnost si ji hned oblíbila. Bohumínští se při její výstavbě inspirovali v bývalém vojenském prostoru, a to desetihektarovém parku Mirakulum u Prahy, který je plný atrakcí ze dřeva. Nápad pak přizpůsobili bohumínským poměrům.

Její vybudování přišlo radnici na pět milionů korun. Lanová atrakce má dvě patra a šest osmimetrových dřevěných věží, které jsou propojeny lanovými sítěmi. Součástí stezky z akátového dřeva je také plastová skluzavka i tobogán. Na lanových drahách nechybí překážky, průlezy mezi patry nebo boxovací pytle.

„Není to klasické lanové centrum, kde potřebujete dohled a platíte vstupné. Vstup do parku je bezplatný, rodiče mohou sedět na lavičce a pozorovat své dítě ze země, nebo absolvovat trasu s ním. Díky množství sítí je stezka velmi bezpečná. Lanový unikát se stal novou dominantou Hobbyparku a láká sem nejen Bohumíňáky, ale také návštěvníky ze širokého okolí,“ řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.