Nový povrch díky tomu dostaly chodníky i cesty ve všech sedmi městských částech. Město s nimi začalo už v dubnu a dokončí je až v listopadu. Momentálně stavaři pracují na novém povrchu v areálu Bohumínské městské nemocnice.

U chodníků se letos náklady vyšplhaly na téměř 10 miliónů korun. Rekonstrukce se dočkalo téměř 20 úseků. Největší proměnou prošly letos chodníky na sídlišti v Bezručově ulici, pokračovalo se i v další etapě rekonstrukce chodníků v Šunychelské ulici. Stavbaři před pár dny dokončili chodník ve Slezské ulici poblíž starobohumínské hasičské zbrojnice. Dokončit teď zbývají ještě tři úseky chodníků, dva z nich jsou v Pudlově, jeden v centru Bohumína.

První se nachází v Drátovenské ulici a vede kolem místní noclehárny a denního centra pro bezdomovce. Druhý leží vedle restaurace U Studny. „Jde o nejdelší z letos rekonstruovaných chodníků. Práce se budou týkat 250 metrů dlouhého úseku. Začíná v Ostravské ulici u bývalé samoobsluhy. Pokračuje kolem kaple, restaurace a za zatáčkou až k autobusové zastávce poblíž benzinky,“ přiblížil Roman Pak z odboru životního prostředí a služeb bohumínské radnice.

Třetí chodník je v Lidické ulici v centru Bohumína. Spolu s ním se bude opravovat i autobusová čekárna. Starou plechovou nahradí moderní prosklená.

Do oprav komunikací investují v Bohumíně každoročně milióny korun. Obvykle v průběhu roku finance ještě navyšují a rozšiřují i počet opravovaných míst.

„Lokality k opravám vybíráme po prohlídkách v terénu, na které vyjíždíme i několikrát do roka. Opravy v letošním roce ještě nejsou dokončeny, ale my už příští týden budeme objíždět město a vybírat, které komunikace opravíme v příštím roce. V zásobníku námětů máme hned několik desítek míst. Přednost dostávají více poškozené úseky či frekventovaná a strategická místa. Díky brzkým přípravám se pak dostáváme k nižším cenám za opravy a můžeme si dovolit opravit jich více. Letos proto obnova povrchů potrvá až do podzimu,“ prozradil starosta Bohumína Petr Vícha.

Zatímco do chodníků šlo letos téměř 10 miliónů, opravy cest se vyšplhaly na 14 miliónů korun, což je o 6 miliónů více, než bylo původně v plánu. „Díky skvělému hospodářskému výsledku jsme mohli peníze na opravy cest ještě navýšit a rozšířit opravy. Nového asfaltu se tak dočkala celá ulice Na Úvoze v Záblatí, přestože původně byla v plánu oprava jen její nejpoškozenější části,“ doplnil Vícha.

Na opravách komunikací v Bohumíně nešetří. Třeba předloni startovaly opravy chodníků a cest na 10 miliónech, nakonec se ale opravily komunikace za 17 miliónů. Vloni se počítalo s opravami za 10 miliónů a ve finále skončily na 13 miliónech. Letošní rok je z hlediska oprav rekordní, původně se počítalo s 12 milióny a nakonec se realizují opravy za dvojnásobek.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.