Soutěž, jejímž prostřednictvím porota udílí nejen tituly mistrů České republiky, ale i  nominace pro mistrovství Evropy a světa, se uskutečnila o uplynulém víkendu v Průmyslovém paláci Praze.

Czech Dance Master se zúčastnilo zhruba 20 000 tanečníků, což je až 1000 soutěžních choreografií z tanečních klubů ze všech koutů České republiky. Bohumínský soubor přivezl do Prahy celkem 74 choreografií, z toho 14 velkých formací, ostatní byly choreografie sólistů, duet a malých skupin, a to ve všech věkových kategoriích.

„Připravit tak velké množství choreografií, kostýmů a v některých případech i kulis a rekvizit není vůbec jednoduché. Poslední týdny před soutěží jsme trénovali opravdu hodně a nebýt rodičů, kteří nejen trpělivě vozili děti na tréninky, ale dokonce se aktivně zapojili do tvorby kulis, zdobení kostýmů a dalších pomocných prací, určitě bychom nezvládli nacvičit tolik choreografií a na takové úrovni. Tímto bych chtěla všem moc poděkovat za spolupráci a píli,“ komentuje úspěchy trenérka a choreografka klubu Lenka Krčová.

Taneční tour Czech Dance Master byla slavnostně ukončena v neděli 26. května prestižním galavečerem, který nesl název MISTR MISTRŮ 2019. V tento večer se proti sobě postavilo v každé věkové kategorii (děti, junioři a dospělí) TOP 10 choreografií, novopečených mistrů České republiky, napříč tanečními styly, to znamená, že tančili například tap, couple, belly, streetové nebo contemporary formace proti sobě.

VIP porota, která je každoročně složena z tanečních odborníků a ze známých osobností z oblasti showbyznysu, sportu a kultury, z partnerů a vzácných hostů, pak vybírá z každé kategorie absolutního vítěze, tzv. MISTRA MISTRŮ, který obdrží finanční a hmotné ceny.

Taneční soubor Radost & Impuls Bohumín měl na tomto galavečeru hned pět choreografií, z toho dvě dětské (show a contemporary), jednu juniorskou (show) a dvě dospělácké (show a modern). Titul mistra mistrů se podařilo vybojovat dětské contemporary formaci Pečujte o ni… Je jen jedna. Děti si ze soutěže odvezly nejen spoustu zážitků, neskutečných emocí, ale i nádherné ceny.

Bohumínský taneční klub si na Czech Dance Masters vybojoval mimo jiné i nominace na mezinárodní soutěže, tou první, kterou absolvuje, je mistrovství Evropy v jazz dance a contemporary. To se uskuteční už v polovině června v Praze.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.