Jde již o desátou knihu tohoto autora. Tentokrát navíc oslovil i děti z karvinských škol, které mu velkou měrou pomohly s ilustracemi. Ty tematicky navazují na daný děj a knížka jich obsahuje celkem sedmdesát.

„Když se jedná o karvinské pověsti, tak by to měli ilustrovat Karviňáci. A kdo jiný, než právě děti, má takovou fantazii například na nadpřirozené bytosti," říká spisovatel s tím, že zájem projevilo pět škol.

S vydáním knihy pomáhala i historička Libuše Kolková, která dokáže svým vyprávěním o karvinských pověstech přímo nadchnout. Především její zásluhou se těchto osmnáct pověstí sešlo.

„Pověsti jsou půvabné, něžné a laskavé. Pověst je takovým nejjednodušším dějepisem pro ty nejmenší a pověsti umějí vychovávat k lásce k rodnému kraji. Je strašně moc důležité, aby měl člověk vztah k místu, kde žije,” řekla na slavnostním křtu.

O knížku už dokonce projevily zájem některé školy. Například karvinské gymnázium už několik kusů zakoupilo a zájem mají i základní školy. Kniha by se měla od příštího týdne prodávat v infocentru na náměstí.

Vydání finančně podpořilo i město.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.