Fotoklub Beseda Otrokovice založila hrstka nadšenců v roce 1949. Za 65 let existence jím prošlo více než 290 fotoamatérů. Jeho členové organizovali výstavy, přednášky, vydávali fotonoviny a na celostátních výstavách mnohokrát dosáhli nejvyššího umístění.

V současné době má klub téměř 30 členů. Mezi jeho nejvýznamnější aktivity patří pořádání fotosalonů, výstav a rozvíjející se mezinárodní spolupráce s kluby na Slovensku a v Maďarsku. Účastní se fotografických soutěží, z nichž nejznámější jsou Mapové okruhy pořádané v různých oblastech České republiky. Fotokluby si v nich vzájemně vyměňují soutěžní kolekce fotografií, bodují je a při slavnostním vyhlášení ohodnotí nejlepší a nejkontroverznější snímek, nejúspěšnějšího autora a klub.

„V Okruzích chceme bodovat jako tým. Není pro nás důležité mít jednu fotku nejlepší, ale vybrat více takových, které budou nadprůměrné. Předloni jsme Okruh Vysočina vyhráli a věřím, že úspěch brzy zopakujeme," uvedl předseda Fotoklubu Beseda Petr Bořuta.

A jak se vystavovaná díla hodnotí?

„Dobrá fotka musí vyjadřovat emoce. Kladné nebo záporné, na tom nezáleží," prohlásil předseda sdružení Art Collegium Miroslav Žiška. „Proč bychom měli vědět, co jí chtěl autor sdělit? Lepší je odcházet obohacen tím, co jsem v díle objevil a co na mě zapůsobilo. Podle toho jak moc mě osloví, můžu soudit, zda je dobrá nebo špatná."

Nezbývá než všem nadšencům popřát dobré světlo a dobré baterky v blesku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.