Program je bohatý a žánrově pestrý. Každou středu a pokaždé jinde je připraveno i promítání pod širým nebem, a chybět nebudou ani nedělní promenádní koncerty v parku u řeky Ostravice. Na většinu akcí je vstup zdarma.

„Veselé léto můžete prožít na mnoha místech, ale Veseléto jen u nás ve Frýdku-Místku. Soubor našich kulturních akcí pod širým nebem je originál, jednotlivé přísady prověřené časem, s občasným experimentem, který se většinou stane přirozenou, nenásilnou součástí receptury, jako tomu naposledy bylo u FM City Festu. Ve výsledku Veseléto chutná všem, každý si z něj ukrojí zrovna tu porci, která nejvíce vyhoví jeho naturelu. A dostane se skutečně na všechny, od nejmenších dětí, přes rodinné akce a střední generaci, až po seniory. Veseléto, to je menu o mnoha chodech, kde si každý najde to své,“ láká na seriál letních akcí ve Frýdku-Místku primátor Michal Pobucký.

Hned v červnu zájemce čekají dva tradiční festivaly. Čtvrt století má letos Mezinárodní folklorní festival pořádaný statutárním městem Frýdek-Místek a DFS Ostravička. Město roztančí již ve čtvrtek, kdy je na programu Koncert muzik na nádvoří frýdeckého zámku. Program bude pokračovat i v pátek a soboru na místeckém náměstí Svobody.

Druhou červnovou stálicí je festival Sweetsen fest, jehož hlavní program se koná 21. a 22. června v areálu stadionu vedle haly Polárka. Vstup na obě tyto akce je zdarma.

O prázdninách jsou na programu další tradiční akce. V červenci se uskuteční FM City Fest v bývalé textilce na ulici Staroměstská a taky tradiční Jazz ve městě v textilce na ulici Těšínská. V srpnu je v plánu Pivopění i divadelní festival Odpoutaná scéna, chybět nebudou Muzikantské žně v Sokolíku u řeky Ostravice ani akce Frýdek-Místek plný chutí a Beskydské rekordy.

Veseléto uzavřou poslední prázdninový víkend Historické slavnosti. Po celé prázdniny se bude každou středu a pokaždé jinde promítat pod širým nebem a každou neděli se bude konat promenádní koncert v altánu u řeky Ostravice.

Veseléto pořádá statutární město Frýdek-Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace Kultura F≈M. Pod hlavičkou Veseléta jsou ale zastřešeny také akce dalších pořadatelů, přičemž vstup na ně je většinou zpoplatněn.

Vstupenky lze zakoupit na stránkách www.kulturafm.cz na pobočkách TIC FM, v hale Polárka, u pořadatelů nebo na místě.

Program viz plakát nebo také kalendář akcí 

Kino na výletě 2019 - program a mapa projekčních míst 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.