„Naši zaměstnanci začali v pondělí 1. dubna provizorně vyspravovat výmoly, které vyplňují asfaltobetonovou směsí. Následně takto „narychlo“ opravené díry ve vozovce čekají na řádnou opravu, což představuje zařezání povrchu v nezbytně nutném rozsahu, vyfrézování vydroleného asfaltu a pokládku nového povrchu,“ vysvětlil předseda představenstva společnosti Jaromír Kohut.

Řádné opravy komunikací již byly zahájeny na ulici Míru. Následovat budou ulice Resslova, Křižíkova, Dlouhá a Olbrachtova, které se řadí k autobusovým trasám a z důvodu velkého množství výtluků po zimě jsou opravovány mezi prvními. Asfalt se pokládá také na ulici ČSA, kde se provádí výšková úprava uličních vpustí nebo opravy poškozené šachtice.

Celoplošné opravy komunikací jsou zatím naplánované v příměstské části Lískovec. Na celkem pěti úsecích se odfrézuje vrchní část vozovky, do které se následně zaválcuje nový asfaltový koberec sedmitunovým válcem. „Nový povrch dostane například komunikace v Kavčonkách, dále úsek od kostela po most nebo od separace ve směru na Sedliště,“ uvedl náměstek primátora Karel Deutscher.

V letošním roce je vyčleněno na opravy komunikací přes 36 milionů korun, což je v porovnáním s loňským rokem o téměř dva miliony více. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.