Obchodní centrum FRÝDA přináší do Frýdku-Místku více než 60 obchodů.

„Věříme, že otevřením centra zajistíme obyvatelům města pod jednou střechou pohodlné nákupy zboží módních značek a dalšího sortimentu, za kterými dosud museli cestovat do Ostravy,“ uvedl výkonný ředitel developerské firmy GEMO Olomouc Bohumil Mach.

Zákazníci naleznou v prodejní pasáži kromě supermarketu, restaurace, kavárny, rychlých občerstvení a 5D kina také řadu dalších služeb jako jsou cestovní kancelář, banky, směnárna, prodejna tabáku, opravna obuvi a výrobna klíčů, salón krásy a další. To vše se zázemím pro maminky s malými dětmi, relaxační zónou a bezplatným WIFI připojením.

„K dnešnímu dni je převážná většina z celkového počtu prodejních jednotek pronajata. Pouze dvě procenta plochy k pronájmu jsou stále k dispozici,“ hodnotí aktuální situaci ředitelka centra Petra Bujnošková.

Výstavba obchodního centra byla zahájena v listopadu 2013 a dokončena přesně za dvanáct měsíců v plánovaném termínu. Projekt developerských firem GEMO Olomouc a TK Development patří společně se sousední halou Polárka k největším projektům ve Frýdku-Místku za posledních 20 let.

„Samotné obchodní centrum se nachází v atraktivní lokalitě na břehu řeky Ostravice a mělo by proto nabídnout obyvatelům města víc než jen nové možnosti nákupů,“ naznačuje Bohumil Mach záměry do budoucna. „Chceme udržet tradici, že místo u řeky je aktivní zónou a zajímavou lokalitou pro setkávání. Nedílnou součástí projektu proto byla i úprava okolních ploch tak, aby se v budoucnu staly vyhledávaným prostorem pro relaxaci, odpočinek i zábavu pro děti i dospělé.“

Společně s nákupní galerií mohou obyvatelé Frýdku-Místku využívat od čtvrtečního dopoledne i velkokapacitní parkoviště pro téměř 600 vozů v podzemních prostorách budovy, kde jsou vyhrazené i speciální zóny pro automobily na LPG a CNG pohon i místa pro rodiny s dětmi.

„Ve všední den zde mohou řidiči zdarma parkovat 3 hodiny, o víkendu 5 hodin. Každá další započatá hodina stojí 20 Kč,“ informovala Petra Bujnošková a dodala: „Během programu k otevření centra - v období od 13. do 16. listopadu - bude navíc parkování zcela zdarma.“

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.