První zachovalá písemná zmínka o obci Staříč je z roku 1258, avšak nálezy z roku 1906, které byly vyorány, dokazují, že území bylo pravděpodobně osídleno již dříve. Původ jména tehdejší osady Staříče se odvozuje od osoby Stárek nebo Stařík.

Obec Staříč má v současné době rozlohu 1896 hektarů. Sousedí s obcemi Fryčovice, Paskov, Žabeň, Svidanov a s městem Frýdek-Místek. Podle statistiky z roku 2017 je v obci registrováno 2181 obyvatel.

Obec žije kulturním a sportovním životem. Kulturní dům pořádá pro obyvatele obce a okolí programy. V obci působí tělovýchovná jednota Sokol Staříč a fotbalový klub Staříč. V tělovýchovné jednotě sdružují deset sportovních oddílů a klubů.

Pro radost turistů a letních hostů byl vysílací stožár, po domluvě s obcí, přizpůsoben jako krásná rozhledna, která nese jméno vrchu Okrouhlá. Ten se tyčí do výšky 373 metrů nad mořem.

Rozhledna má výšku 55 metrů. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 30 metrů a tak podhledy a rozhledy jsou viditelné z nadmořské výšky přes 400 metrů. Na vyhlídkou plošinu, která byla zprovozněna v roce 2001, se zájemce dostane po vyšlapání 160 schodů. Pod rozhlednou je parkoviště pro deset aut. Popřípadě se dá parkovat u fotbalového hřiště FK Staříč.

Téměř přesně na západ je další vrchol Strážnice, který dosahuje výšky 393 m n. m. Pokud je velmi dobré počasí, tak ve směru na sever je vidět až do Jeseníků, viditelné jsou i Klimkovice, Ostrava, Hrabůvka a také Celulózka v Paskově.

Na východ leží město Frýdek-Místek. V jižním směru lze pozorovat nejvyšší horu Beskyd Lysou horu (1323 m n. m.), která je od rozhledny vzdušnou čarou vzdálená zhruba 20 kilometrů. Pozorovatelný je i vrchol Ondřejníku. Jihozápadním směrem je vidět Radhošť a o něco víc na západ město Příbor. Na vyhlídkové plošině jsou ukazatelé, podle kterých pozorný pozorovatel může téměř přesně určit, co vidí.

„Od toho roku 2001 sem přišlo mnoho turistů, kteří se za dobrého počasí rozhlédli po našem okolí a byli nadšeni. Pokud má někdo zájem, půjčím mu i dalekohled," řekl správce objektu Jaromír Gebel.

Rozhledna bude letos pro návštěvníky otevřena do 30. září - o sobotách a nedělích od 13.00 do 16.00 hodin. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.