JES ART proběhne pod širým nebem v janovickém Kempu Indiana. Ten se na jeden den promění v živou galerii v přírodě. Obrazy, sochy, fotografie, instalace i stánky s drobnými výrobky zaplní areál westernové školy, přírodního amfiteátru divadla La Skála i okolí nově vybudovaného Saloonu. Součástí akce bude stálá venkovní expozice turistických známek, které právě zde, v Janovicích u Rýmařova, vznikají.

Na jednodenním festivalu se představí fotografové, malíři, řezbáři, grafici, šperkaři i řemeslníci netradičních odvětví, jako je například umělecké slévárenství. Velkou část vystavovatelů budou tvořit místní umělci. Pro některé z nich je to první možnost předvést svou tvorbu. Jiní jsou profesionálové s celosvětovým přesahem. Jedním z nich je fotograf Jindřich Štreit, který kromě toho, že vystaví své fotografie, převzal nad festivalem patronát.

Brány areálu se v sobotu otevřou v 10 hodin dopoledne a v průběhu celého dne bude u většiny stánků probíhat program. Měsíc před začátkem akce jsou přihlášeny dvě desítky umělců a stále je prostor pro další zájemce. Pro návštěvníky budou připraveny workshopy, např. pletení bičů, umělecké slévání, keramická dílna, relaxační tvoření nebo společná malba. Dále ukázky tvorby – streetart, řezbářská práce motorovou pilou, kompozice fotografie portrétu a vybrané textury nebo bodyart – malba na modelku. Od 18 hodin zahraje kapela Dunibuch.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.