Opravený areál byl slavnostně otevřen 3. srpna, jeho brány se pak uzavřely 21. září. Za necelé dva měsíce provozu ho navštívilo celkem 26 080 osob, přičemž jen v srpnu jich bylo 25 725. V loňském roce přitom za celou sezónu koupaliště navštívilo 14 351 osob a o rok dříve 10 431.

„Sezóna byla v mnoha ohledech výjimečná. Důležité bylo, že se nám podařilo areál v polovině prázdnin otevřít. Vzhledem k letošnímu horkému létu to převážná část veřejnosti i přes některé nedostatky ocenila, stejně jako nízké vstupné. V Krnově navíc nejsou další místa vhodná ke koupání,“ shrnul důvody rekordní návštěvnosti vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Vladislav Skopal.

Pracovníci technických služeb, které koupaliště spravují, se už v říjnu pustili do jeho zazimování. Areál uklidili a z rozvodů vypustili vodu, aby během zimy nedošlo k poškození mrazem. Ze stejného důvody pak byly demontovány a uloženy také sprchy z brodítek. „V posledním říjnovém týdnu došlo i na zazimování bazénů, kdy voda z toho velkého byla odpuštěna přibližně třicet centimetrů pod úroveň žlábků, dětský bazén byl vypuštěn zcela,“ popsal Skopal.

Během září a října byly také zatravněny všechny hlinité plochy, tím však úpravy a vylepšení nekončí. „Kromě nákupu padesáti nových lehátek a soupravy pro reprodukovanou hudbu, bychom se rádi pustili do oprav chodníků u převlékacích kabin a před plavčíkárnou a strojovnou, což dohromady představuje plochu okolo 175 metrů čtverečných,“ doplnil Skopal s tím, že v plánu je také příprava projektové dokumentace nové restaurace a bufetu, jejichž výstavba by v ideálním případě mohla začít na podzim roku 2019.

O tom, jaké vstupné na koupaliště bude v příští sezóně, rozhodne až nová rada města. Je možné ale očekávat, že návštěvníci zaplatí více než v letošním roce, kdy se cena nezvyšovala z důvodu opožděné rekonstrukce.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.