„Byl to můj první odběr. Bál jsem se, že třeba omdlím, ale vše proběhlo bez problémů. Strach určitě není na místě. Jsem rád, že jsem mohl pomoci ostatním lidem,“ řekl jeden ze studentů, který přišel darovat krev poprvé z životě.

Právě nové a mladé dárce přitom transfúzní oddělení napříč republikou potřebují nejvíce. „Podobnými akcemi se snažíme rozšiřovat základnu dárců krve. Spolupráce se všemi organizacemi a školami si skutečně hluboce vážíme. Jejich aktivita pomáhá zachraňovat lidské životy,“ uvedla referentka marketingu a PR Transfúzní služby Mgr. Markéta Stržínková.

Dárcem plazmy se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, přičemž vhodnost dárce je ještě vždy individuálně posuzována zdravotnickým personálem. S sebou k odběru potřebuje každý zájemce jen občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Před samotným odběrem je pak dobré se doma lehce najíst, nechodit tedy na lačno a dodržet dostatečný příjem tekutin.

Zájemci o dárcovství krve na Transfúzní službě se mohou objednat telefonicky na čísle 724 612 667 či 554 700 660, nebo elektronicky přes e-mail evidence.bruntal@tsl.agel.cz. Každý dárce krve a plazmy na Transfúzní službě v Bruntále získává pracovní volno s náhradou mzdy, proplacené jízdné, lékařské vyšetření, vitamíny od své zdravotní pojišťovny, občerstvení či odpočet ze základu daně z příjmu, a to za každý odběr 3000 korun.

Další informace lze získat na webu transfuznisluzba.agel.cz či facebooku www.facebook.com/transfuznisluzba.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.