Sanitky budou sloužit pacientům všech oddělení k urgentnímu transportu, převozu na vyšetření i zákroky.

Nové sanitky jsou konkrétně typu Volkswagen T6 4motion 2.0 TDI a disponují nejmodernější transportní technikou i řadou praktických vychytávek. 

„Sanitka je vybavena nejnovějším typem lehátka s možností polohování pacienta, ambulantní prostor je klimatizovaný a transport sedačky ze sanitky výrazně usnadňuje nerezová rampa ukotvená k podlaze transportéru. Sanita je dále vybavena výstražným světelným a zvukovým zařízením s nejmodernější led technologií.  Vůz tedy nabízí vyšší komfort jak pro pacienty, tak i pro zdravotníky, kteří s pacienty manipulují,“ vyjmenovává Richard Mareš, vedoucí dopravy Podhorské nemocnice.

Vybavením interiéru však přednosti sanitky zdaleka nekončí. „Díky náhonu na všechna čtyři kola umožňuje nová sanitka i transport z míst s horší dostupností, kopcovitým terénem či nezpevněnými komunikacemi. V základní výbavě je pak například i stabilizační systém ESP či protiprokluzový asistent pro rozjezdy na kluzkém terénu,“ doplnil Richard Mareš s tím, že díky těmto atributům sanitka dobře vyhovuje i potřebám nemocnice se spádovou oblastí zahrnující horské oblasti pohoří Jeseníky.

Nové sanitky v ceně přes 2,6 miliónu korun v nemocnici nahradí starší nevyhovující vozy a spolu s osmi dalšími sanitními vozy zajistí dopravu pacientů pro obě pracoviště Podhorské nemocnice v Bruntále i Rýmařově. Zde je ročně ošetřeno více než 140 tisíc pacientů, přičemž zhruba dvacet procent z nich využívá dopravu pomocí sanitky. 

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.