Do slavnostního zahájení letošní turistické sezóny na linhartovském zámku zbývá ještě hezkých pár týdnů. To ale neplatí pro první akci v letošním roce - Velikonoční jarmark.

V sobotu 6. dubna se začnou od brzkých ranních hodin zaplňovat všechny místnosti historického objektu stánky prodejců a dalších uměleckých řemeslníků z Čech, Moravy i Slezska.

Pro první návštěvníky se zámecké brány otevřou v 9 hodin ráno a pro ty, kteří se o něco opozdí, bude jarmark otevřen do 16 hodin. Prodejců a vystavovatelů bude přes 70, což je více než tomu bylo na Velikonočním jarmarku v roce 2018 s tím, že se čtvrtina prodejců představí návštěvníkům jarmarku vůbec poprvé.

Keramika, košíkářské výrobky, domácí marmelády, domácí vína, šperky, včelí med, pedig, koření a bylinky, malovaný textil, svíčky. Ale také zabíjačkové pochoutky, punč a další občerstvení. Bude zde možnost na vlastní oči vidět, jak se některé umělecké či užitkové zboží vyrábí.

Příležitost k nákupu i k neformálním a pohodovým setkáním s přáteli a známými. To vše je důvodem k příjemné předjarní procházce, výletu na kole, autem či vlakem na zámek do Linhartov.

Vstupné: 20 Kč. Další informace: www.zameklinhartovy.cz.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.