Prohlédnout si mohou stálou expozici keramiky Jana Kutálka, doplněnou o nové exponáty a 16 nových expozic, např. lázeňská pítka, tvorbu výtvarné skupiny Kolibřík, výstavu pravěkých zvířat (dominantou je zde mamut, na kterého si mohou děti sednout), expozici dřevěných hraček s vláčky, stavebnici Lego či Sevu.

Nejmenší návštěvníci si rádi zaskotačí na nafukovacích hračkách, děvčata potěší panenky a kočárky, milovníci aut ocení expozici závodních modelů Ferrari. Dále návštěvníci uvidí pokladničky ve tvaru prasátek, porcelánové hrnečky a promítací přístroje doplněné filmovými fotografiemi a plakáty.

Milovníci umění mají možnost zhlédnout obrazy a fotografie polských autorů, fotografie starého Krnova a expozice litografií od Friedricha Adolfa Kunikeho pod názvem Krajina starých sídel. Zkrátka je toho moc, co stojí za to vidět.

Než dorazíte osobně, můžete se podívat na webové stránky zámku, na nichž Karel Knapp aktualizuje a vkládá nová videa a fotografie z akcí, které budou nebo již proběhly na zámku, je zde k vidění i virtuální prohlídka zámku.

Otevřeno bude v sobotu 21. a 28. října a v neděli 22. a 29. října vždy od 10 hodin. Prohlídky budou v každou celou hodinu a poslední prohlídka v 15 hodin.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.