Přestože říjen je v letošním roce chmurný a deštivý, takže by se mohlo zdát, že lidé raději sáhnou po knížce a teplé dece, není tomu tak. Zámek Linhartovy má co nabídnout, což v těchto podzimních dnech návštěvníci hojně využívají.

Ještě dva víkendy si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu náchodských výtvarníků - velkoplošné obrazy Antonína Kříže, působivé krajiny Lubomíra Gregora a barevné pastely Milana Jíchy. 

A co je mimo výtvarných prací ještě na zámku k vidění? 

Stálá expozice keramiky Jana Kutálka, který v příštím roce oslaví 100 let od narození; expozici ručně malovaných map; expozici porcelánu a broušeného skla Márie Míšenské z Rakouska, podmořský svět Julese Verna, panenky zasazené do historického období Kateřiny Citové a Simony Mecerodové, expozice Igráčků zapůjčená z Technického muzea z Brna -  spojená s jejich prodejem, panenky Kateřiny Guričové, expozice známek zapůjčena z Poštovního muzea z Prahy na téma - Ilustrace pro malé a velké.

Návštěvníci mohou dále zhlédnout ilustrace Adolfa Borna, Zdeňka Smetany, Karla Franty, Jiřího Šalamouna, Květy Pacovské, Heleny Zmatlíkové atd. Dále si návštěvníci mohou prohlédnout zámeckou obrazárnu, obrazy polských výtvarníků, fotografie Pavly Vlachové a Jany Kadlíkové, přes 400 velkých i malých medvídků Hany Andělové, přes 700 modelů letadel, tanků a vrtulníků Jaromíra Zlámala, historické panenky Ivany Kobylákové a polévkové mísy a omáčníky manželů Kostkových.

Zároveň se již dnes lze těšit na sobotu 3. prosince, protože organizátoři opět nelení a již připravují vše pro zdárný průběh tradičního vánočního jarmarku.

O týden později se na zámku uskuteční vánoční koncert - představí se folklórní soubor Valášek ze Zlatých Hor pod vedením Marie Kalendové.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.