Po velmi úspěšném Velikonočním jarmarku, který navštívilo 1400 lidí, se začalo hned s úklidem a přípravami podmínek pro zajištění instalací nových expozic pro nadcházející sezónu.

Propagační plakát zve první zájemce o návštěvu zámku na sobotu 21. května od 10 hodin. Malí i velcí si budou mít opravdu z čeho vybírat, pořadatelé si připravili spoustu nových expozic.

Mezi autory, jejichž práce budou na zámku vystavovány pod názvem Ilustrace pro malé i velké, jsou taková jména jako Olga Čechová, Jindřich Kovařík, Jiří Šalamoun, Radek Pilař, Květa Pacovská, Karel Franta, Renáta Fučíková, Helena Zmatlíková, Zdeněk Miler, Zdenek Smetana a Josef Paleček.

Návštěvníci budou moci vidět modely letadel, rozšířenou expozici podmořského světa Julese Verna o potápěče v nadživotní velikosti i o bájnou rybu pro námořníky Nebojsy. Dále ručně malované mapy, fotografie z cest po Asii, křišťál a porcelán, cínové vojáčky, panenky, expozici medvídků, porcelánové polévkové mísy a omáčníky a legendárního Igráčka.

Své místo už má čtyřmetrový potápěč i jeho menší parťák, pronásledovaný žralokem, zatímco další mořské příšery ještě čekají na přidělení odpovídajícího místa.

Některé chodby a místnosti zatím působí nezabydleně. Můžete si být ale jisti, že do soboty 21. května bude vše připraveno k slavnostnímu zahájení turistické sezóny a Mezinárodního kulturního léta 2016.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.