Příznivci Linhartovskéhozámku mají pro návštěvníky připravenu další akci. Ke zpestření turistické sezóny byla přizvána divadelní kočovná společnost, která své umění předvede na nádvoří Linhartovského zámku.

Kočovné divadlo Velký vůz uvede v sobotu 11. července 2015 od 17 hodin komedii s detektivní zápletkou Dáma na zabití. Vystoupí herci ze všech koutů České republiky od Opavy po Prahu, od Liberce po Lednici. Hra je určena především dospělým divákům, jistě ale pobaví i starší děti.

Kočovné divadlo Velký vůz je občanským sdružením zaměřeným na rozvoj osobnosti pořádající zážitkové akce pro lidi vyznávající potřebu aktivního trávení volného času tradičně v době prázdnin. Umělecký soubor tvoří 10 až 14 divadelních nadšenců ve věkovém rozpětí od 16 do 55 let, kteří v průběhu dvou jarních přípravných víkendů hru vymyslí, napíší scénář, navrhnou kulisy a kostýmy.

Zahájení kočování v daném roce, letos již šestnáctém, je zahájeno třemi dny intenzivního zkoušení. Následuje týden, ve kterém se představení odehraje v sedmi různých obcích.

Vstupné na vystoupení je dobrovolné.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.