Zámek Linhartovy naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo.

Mimo nových i stálých výstav se zde pravidelně koná řada kulturních událostí (např. jarmarky, noční prohlídky zámku, koncerty, divadelní představení).

Co můžete spatřit v interiérech zámku?

Hlavním mottem letošní sezóny je „Kouzlo vánočního času“. Zámek nabízí nejen pro děti, ale také pro dospělé rozsáhlou expozicí 5000 vánočních baněk zapůjčených Slezskou tvorbou v Opavě, 200 papírových, keramických a dřevěných betlémů, vše je doplněno ilustracemi Edity Pickové.

Postavičky z večerníčku Chaloupka na vršku vystavuje pražská výtvarnice a spisovatelka Šárka Váchová. Každý zájemce má možnost pořídit si společnou fotografii s papírovými sochami, které vytvořily děti z albrechtické výtvarné dílny Jaroslava Hrubého — s maxipsem Fíkem a jeho nerozlučnou kamarádkou Ájou, se Svatou rodinou a Třemi králi i s ponocným v nadživotní velikosti.

Pro zájemce o filatelii zapůjčilo pražské Poštovní muzeum expozici "Po stopách Kamila Lhotáka". V prostorách zámeckých chodeb naleznete obrazy polských výtvarníků, ale také 1300 kapesních kalendářů Antonína Cekoty, které zdobí zámecké schodiště.

Můžete se seznámit s rozsáhlou sbírkou historických fotoaparátů a kamer Lubomíra Wolfa. V zámecké obrazárně je umístěna výstava soch akademické sochařky Anděly Genzerové z Prahy, která se dožila 101 let a tvořila do posledních chvil svého života.

V posledních místnostech prohlídkové trasy je umístěna expozice pod názvem „Krása mramoru“ od Veroniky Priehodové a Terezie Regnerové, které žijí a pracují v italské Carraře.

Chloubou Linhartovského zámku jsou čerti, plivníci, fauni a další keramické postavičky našeho nejznámějšího keramika – Jana Kutálka.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.