Příznivci Linhartovského zámku a Město Albrechtice srdečně zvou na Festival nejmenších houslistů na zámku v Linhartovech. V neděli 28. září od 15 hodin se tu uskuteční netradiční hudební festival nejmenších houslistů ve všech zámeckých prostorách.

Festival nejmenších houslistů je jedinou akcí podobného druhu v České republice. Pro letošní 6. ročník tu organizátoři zvolili téma „Hrajeme si na zámku“.

Dětské soubory, do kterých jsou zapojovány i ty nejmenší děti, vítají možnost zahrát si v zajímavých koncertních sálech a před novým obecenstvem. Nejmladší účastnici je šest let a její kamarádi jsou jen o málo starší.

Uvedený smyčcový soubor byl založen ve školním roce 2002/2003 ve Václavovicích s jedenácti houslisty. Jeho obsazení není konstantní. V minulém roce se jim podařilo zahrát si s významnými osobnostmi české hudby - kapelou Čechomor a světoznámým houslistou Václavem Hudečkem. 

Na zámku Linhartovy se představí malí umělci ze ZUŠ Nový Jičín a ZUŠ Vratimov, která je zároveň pořádající školou Festivalu nejmenších houslistů.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.