Kde nás najdete?

Zámek Linhartovy naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo.

Za dobu svojí existence několikrát zchátral, aby byl v současnosti postupně rekonstruován. Mimo nových i  stálých výstav se pravidelně na něm koná řada kulturních událostí. Jarmarky, noční prohlídky zámku, koncerty, divadelní, představení a prohlídky zámku.    

Co můžete spatřit v interiérech zámku?

Do 28. října mohou spatřit malí i velcí návštěvníci v prostorách Linhartovského zámku rozsáhlou sbírku legendárních loutek Hurvínka, Spejbla i Máničky. Kulisami a loutkami přispějí Divadlo S+H z Prahy a paní Šlahařová z Vizovic.

Součástí expozice budou také největší papírové sochy již zmiňovaných loutek na světě, které vytvořily děti z Města Albrechtic ve výtvarném kroužku. Své loutky, marionety a pohádkové bytosti vystavuje ve třech místnostech výtvarnice a spisovatelka Šárka Váchová.

Tradicí se stává velice dobrá spolupráce s pražským Poštovním muzeem. Pro zájemce o filatelii zapůjčilo expozici "Pražský hrad v umění poštovní známky".

V dalších expozicích jsou sbírky porcelánu, skla i různých artefaktů od Marie Míšeňské z Rakouska, expozice váz a sklenic od Marie Vavrečkové, repliky historického skla ze sbírky manželů Slavkovských z Vrbna pod Pradědem, rozsáhlá výstava historických fotoaparátů, kamer a fotopříslušenství.

V hlavní výstavní síni uvidíte soubor mistrovských reliéfů, známé výtvarnice, řezbářky a ilustrátorky Jarmily Haldové. V prostorách zámeckých chodeb naleznete obrazy polských výtvarníků: vystavují Jerzy Kaleta, Violeta Wolek, Renata Kukla a Juszczak Marysiaz i Zuzia z Polska. Pro velký zájem návštěvníků je prodloužena výstava fotografií Pavla Šlosárka a Františka Gronostajského.

Kolekci dřevořezeb, obrazů i fotografií si lze prohlédnout do 28. října. Začátek prohlídky v každou celou hodinu. Poslední prohlídka v 16 hodin.  

Září – říjen: sobota - neděle 11:00 – 16:00 hodin.

Další informace

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.