Vrbno se baví patří k hýčkaným tradicím podhorského jesenického města. Slavnosti se pořádají v červnu a dávají návštěvníkům příležitost potkat se a pobavit se sousedy, rodáky i třeba spolužáky, kteří žijí daleko odtud, ale do svého města se stále rádi vracejí.

Po několik let radnice pořádala slavnosti v areálu bývalého koupaliště, letos i s dalším pořadatelem, Střediskem kultury a vzdělávání, sází na změny a větší dynamiku. Slavnosti obsadí centrum města. Doprava včetně autobusové bude po dobu dvou dnů vedena po objízdné trase.

Slavnosti se uskuteční v pátek 7. června a sobotu 8. června a stěhují se na ulici Jesenickou, které místní říkají kolonáda. V blízkosti pošty vyroste pódium pro kapely, budou tady místa s posezením i stánky prodejců.

Nedaleko odtud se představí automobiloví závodníci se silničními vozy i truck trialovými Tatrami, ale také hasiči se svou technikou, s ukázkou zásahů přijede Policie ČR. Pestrý program pro malé i velké chystá Spolek Přátel Vrbenska, třeba jízdy na "kolonožkách". 

Všichni se těší na vystoupení populárních umělců. Páteční program odstartují ve 14 hodin Maxíci, o půl čtvrté zahraje Proton a v 17 hodin Street69. V 19.30 hodin bude pódium patřit Vašo Patejdlovi. 

„V nabídce máme také Letní kino, vybírali jsme mezi top filmy a vyhrál snímek Bohemian Rhapsody. Ten nám k hudebnímu charakteru programu sedí asi nejvíce,” řekla za organizační tým slavností Pavla Müllerová z Městského úřadu Vrbno pod Pradědem. Promítání filmu začne v pátek o půl desáté.

Sobotní program zahájí hodinu před polednem koncert Black Bandu, který uvítají zejména senioři. O půl druhé naopak program cílí na děti, s pořadem pro ně i pro rodiče přijede Petra Černocká. Zajímavá je i další nabídka, v 15 hodin bude pódium patřit skupině Poetika, od 17.30 hodin Janku Ledeckému a od 20. hodiny Arakainu. Tečkou za dvoudenními slavnostmi bude DJ a Karaoke párty.

„Inspirovali jsme se u pořadatelů jiných akcí a připravili pro naše návštěvníky kelímky, s nimiž mohou projít od stánku k stánku a ještě si je vzít domů. Rádi bychom snížili množství jednorázových kelímků a odpadů vůbec," potvrdila Pavla Müllerová. Návštěvníci si mohou koupit také veselé klobouky nebo míčky s ukrytou pláštěnkou, nebo bezpečnostní pásky pro chodce i cyklisty.

Vstup na slavnosti Vrbno se baví je zdarma.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.