Vyhlášení výsledků a vyhodnocení soutěže vedl při on line internetovém spojení domovů ředitel vrbenského DPS a autor projektu Jan Vavřík. 

Akce takových rozměrů vyžaduje dobrou koordinaci a také nadšený tým lidí. Nejen v pořadatelském Vrbně pod Pradědem, ale v každém jednotlivém pobytovém zařízení pro seniory a seniorky. Letos vedla trasa dlouhá dva tisíce kilometrů přes několik evropských měst, to byla i příležitost místa poznat alespoň na fotografiích.

Dopad akce je nesmírně pozitivní. Soutěžní klání aktivizuje seniory, aby společně trénovali, protáhli si svaly a klouby, pobavili se přitom a vlastně nezůstávali zbytečný čas nečinně polehávat v postelích či křeslech. Soutěž pak posiluje také pracovní týmy, ty šlapaly o soudek dobrého piva. Vypijí ho pracovníci Domova pro seniory Světlo z Drhovle.

Týmy z devětačtyřiceti domovů a stacionářů objely rovník (40 075 km) v tomto ročníku 3,6krát! Lidé zažívali barevné čtvrtky, kdy si připravovali kostýmy, ale také třeba tematické gastronomické akce, posílali si pozdravy po internetu i s fotografiemi a videi, hecovali se vzájemně.

Dokonce se mezi seniory našel člověk, který v průběhu klání našlapal bezmála tři tisíce kilometrů! Byl jím Josef Netrval z Denního stacionáře Kristián z Přeštic. Nejstarším účastníkem byl 99letý Ctibor Škorpík z Diakonie ČCE Myslibořice. Klobouk dolů!

A protože některé týmy jsou schopny trhat rekordy a ujet celou vzdálenost v několika málo dnech, mohly i tentokrát "přebytečné" kilometry darovat početně slabším družstvům. Největším dárcem se tak stal Domov Sosna Třinec, který převedl soupeřům více než sedm tisíc kilometrů. V soutěži o putovní pohár letos zvítězil Denní stacionář Kristián z Přeštic s výsledným časem 10:13:03 před Domovem Sosna Třinec a Zariadením pre seniorov Katka z Povážské Bystrice. Domácí skončili na 8. místě.

V součtu umístění je pořadí domovů na prvních třech místech: Domov Sosna Třinec (získal nový rotoped s měřením zdravotních projevů trénujícího člověka), Domov pro seniory Světlo z Drhovle a Denní stacionář Kristián z Přeštic.

Ředitel Jan Vavřík poblahopřál všem týmům k obdivuhodným výkonům a vyjádřil přesvědčení, že nešlo o poslední soupeření. Po skončení on-line přenosu přišlo na řadu ocenění nejlepších členů vrbenského týmu, kteří převzali dárkové balíčky se spoustou dobrot. Celému týmu pak poděkoval za výkony, ale také reprezentaci města starosta Petr Kopínec. Největší výkony v „domácím” týmu podali Štefan Parči (ušlapal 779 km), Jaromír Kočka (608 km) a Božena Lintnerová (399 km na ručním šlapadle). 

Jedeme v tom společně pomáhá také vybavit jednotlivá zařízení denní péče pro seniory výkonným zařízením pro cvičení, má tedy také dlouhodobý efekt. Podporu akci letos dali první dáma, manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, Nadace Agrofert, Město Vrbno pod Pradědem a další.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.