V Leskovci i ve vodách Slezské Harty budou i mezi 52 přihlášenými týmy Vrbenské lišky nepřehlédnutelné. Vybaveny jsou jednotnými dresy s tričky, kšiltovkou, liščími oušky i ocásky. Hecovat je k vrcholnému výkonu bude i jejich maskot. Kdo jím bude, zatím prozradit nechtějí.

I když Vrbeňáci startují letos poprvé, netřeba je podceňovat. V týmu zpod jesenických hor, složeném tak půl na půl z lišáků a lišek, totiž usednou s pádly hasiči, sportovci, učitelky i úřednice, ale také radní či podnikatelé. Pestrá skupina odhodlaná zdolat závod na dvě stě i tisíc metrů i kopec legrace.

„Jsme připraveni, na místo jedeme už ve čtvrtek, kdy si vytyčíme prostor našeho tábora Vrbenských lišek,” potvrdil radní a jeden z lišáků Petr Kopínec.

Starostka Květa Kubíčková nebude v partě Vrbenských lišek chybět, ale pádlování raději přenechá druhým. „Já budu fandit a třeba rozdávat guláš. Ohromně se těším, závod dračích lodí, to je prostě legrace, dobrá parta, soutěživost. Nemusíme vyhrát, důležité je nedojet jako poslední.”

Její zeť, dlouholetý vodák, v pátek povede trénink týmu a v sobotu jako háček pojede první závod. V pátek si rozvrhne, jak kdo bude v dračí lodi sedět a pádlovat, důležité je, zda je člověk pravák či levák, jak je velký i těžký a jak zdatný. Dvacet lidí pádluje, další bubnuje a udává tempo, vzadu loď drží v lajně kormidelník.

„Tým jsme sestavovali několik týdnů a jsou v něm také lidé, kteří se přihlásili na naši výzvu zveřejněnou na webových stránkách města Vrbna pod Pradědem. Závod dračích lodí oslovil i mnohé vrbenské firmy, které nám finančně vypomohly. Z rozpočtu města jsme uhradili jen poplatek za účast, vše ostatní pokryjeme sponzorsky. Sami členové týmu přispějí na zdárný průběh akce,” potvrdila jedna z členek týmu, místostarostka Ing. Pavla Müllerová.

Vrbenské lišky už pozvaly občany svého města, ať se z hor vydají k vodě a na břehu Slezské Harty fandí po horalsku liščím barvám. Nabídka je to zajímavá, o víkendu má být počasí ukázkově letní, i na koupání. Parta lišek ale udělá vše pro to, aby poměrně vratkou dračí loď nepřevrhla a vodu na vlastní kůži užila teprve po závodech.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.