Tři nové přístroje byly umístěny na pracovišti v Bruntále a dva v Rýmařově. „Díky novým analyzátorům došlo ke zrychlení analýzy vzorků a je také možné rozšířit portfolio vyšetřovaných parametrů. Už na jaře jsme přitom v obou laboratořích instalovali také nové močové linky, které zrychlují, zpřesňují a objektivizují vyšetření moče,“ upřesnil primář Oddělení klinické biochemie a hematologie RNDr. Jaromír Soušek, Ph.D. 

Oddělení Klinické biochemie a hematologie Podhorské nemocnice je špičkové pracoviště, které provádí vyšetření nejen pro lůžková oddělení a ambulance Podhorské nemocnice, ale také pro praktické lékaře, specialisty a veterináře z Rýmařovska, Bruntálska, Vrbenska a Horního Benešova. 

V laboratořích je možno si nechat provést vyšetření i jako samoplátce, tj. bez indikace lékařem.

„Běžně takto na přání klientů vyšetřujeme např. krevní skupinu, krevní obraz, HIV a desítky dalších parametrů hodnotících například funkci ledvin, jater, srdce, nebo rizikových faktorů kardiovaskulárních onemocnění,“ doplnil primář Soušek s tím, že výsledky takových vyšetření jsou k vyzvednutí v laboratoři do dvou hodin od předání vzorku.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.