Láska k nestárnoucím country písním Ivana Mládka dovedla představitele kapely k založení skupiny Děda Mládek Illegal Band. Ptáte se, proč “děda” a proč “ilegální”? Dědo se prý členové kapely oslovují a Illegal z důvodu, že v dobu, kdy začali vystupovat, Ivan Mládek o jejich působení nevěděl. Netrvalo však dlouho a autor písní jejich revival tvorbu odsouhlasil.

Jestli se těšíte na hudební vystoupení s Ivanem Mládkem, hvězdou estrády Čundrcountry show, musíme vás zklamat. Skupina Děda Mládek Illegal Band a její show má sice v repertoáru písně známého country zpěváka, s ním však na pódiu v turnovském letním kině stát nebudou. Ostatně jako obvykle. Co vám ale lze zaručit, je skutečnost, že vám při jejich vystoupení Ivan chybět rozhodně nebude.

Že to kapela na jevišti umí pořádně rozjet, může být posluchačům zřejmé už z rytmu jejich písniček. Avšak kdo ještě neviděl vystoupení skupiny naživo, čeká ho obrovský zážitek. A to nejen v podobě známých hitů, ale také pohybových kreací leadera Marcela Marka, přezdívaného Mersí, který se do svého výstupu nebojí opřít naplno a dokáže hodinu v kuse skákat, tančit, zpívat a mlátit do činelů. Taková podívaná rozhodně stojí za to.

Frontman kapely Mersí se netají bujarou minulostí v době, kdy ještě vystupoval se skupinou Burma Jones. Období plné drog, krádeží a holek na jednu noc skončilo v roce 1998 založením skupiny Děda Mládek Illegal Band.

Jako předkapela vystoupí skupina Nautica, která oplývá mládím a nekončící energií. Hlavní iniciátorky vzniku kapely, sestry Andreu a Radku, doplňují jejich kamarádi Martin a Tomáš, a to jak pěvecky, tak hudebně. Jejich žánr není úplně vyhraněný, proto na vás čekají písně plné překvapení. 

Festival na Jizeře se v turnovském letním kině koná již podruhé. Festival v letošním roce podporuje také město Turnov. Tato kulturní akce má za cíl nabídnout nejen obyvatelům Turnova a okolních obcí, ale také všem návštěvníkům Českého ráje a milovníkům kultury zpříjemnění vlahých letních večerů strávených ve společnosti skvělých umělců. Poslední akcí, která návštěvníky ještě čeká, je divadelní tragikomedie Vše o mužích.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.